×

Historie hledání

MANNOL Aditivum winter diesel 1 litr | 9983 Ean: 4036021996738

  • Kód výrobce: 9983
  • Objednací kód:
  • Název: MANNOL Aditivum winter diesel 1 litr | 9983
  • Ean: 4036021996738
  • 337 278

MANNOL Winter Diesel 1:1000 – speciální antigelové aditivum vyvinuté pomocí unikátní technologie ke snížení bodu tuhnutí (gelovatění) a maximální teploty filtrovatelnosti letních i zimních druhů motorové nafty. Je vhodný pro jakýkoli typ motorové nafty a všechny typy vznětových motorů (atmosférických i přeplňovaných) s jakýmkoli palivovým systémem, vybavených i nevybavených filtry pevných částic a katalyzátory. Nemění základní vlastnosti paliva, pouze zlepšuje jeho nízkoteplotní vlastnosti.

Vlastnosti:
- Zabraňuje krystalizaci parafínu obsaženého v motorové naftě při nízkých teplotách;
- Snižuje maximální teplotu filtrovatelnosti (až -36 °C) a teplotu tuhnutí (až -47 °C) motorové nafty. Optimalizuje a stabilizuje provoz palivového systému při nízkých teplotách, zabraňuje ucpávání filtrů a palivového potrubí parafínovými krystaly;
- Zvyšuje úplnost spalování paliva a zcela se samo spálí, aniž by se tvořily uhlíkové usazeniny a zbytky popela;
- Usnadňuje startování motoru při nízkých teplotách;
- Obsahuje detergenty, které zajišťují čistotu sestav a částí palivového systému;
- Chrání palivový systém před korozí;
- Neutralizuje vodní kondenzát v palivové nádrži a zabraňuje tvorbě ledu v energetickém systému při záporných okolních teplotách.

Aplikace: Před použitím důkladně protřepejte. Přidejte do nafty nebo přímo do palivové nádrže před každým tankováním nebo bezprostředně po něm, počínaje podzimem; v poměru 1:1000 (250 ml antigelu na 250 l paliva). Vlastní míchání.

Pozornost! Aditivum zamrzne za studena a své plné vlastnosti projeví až po smíchání s motorovou naftou. Z důvodu nebezpečí zamrznutí se přísada nesmí skladovat při teplotách pod 0 °C. Vlivem chladu ztuhne a neteče. V tomto případě se musí zahřát na pokojovou teplotu, aby byl znovu použitelný. Aditivum lze přidávat do paliva pouze v kapalném stavu.
Doporučeno pro pravidelné používání.

Skladovatelnost: 5 let od data výroby.